המקהלה

אודות ...


כעשרים גברים חובבנים נלהבים מרכיבים את הלהקה "le Chant Sacre"  - "השיר הקדוש" -  שנוסדה ב-1951.הרפרטואר מורכב בעיקר משירים  של חזנות אשכנז, מרכז אירופה ומסורת יהודית גרמנית.

המנצח הוא רועי אזולאי, מנצח מקצועי בוגר האקדמיה למוזיקה בירושלים.

היום יושב ראש המקהלה הוא ז'ן-פייר סימון.

המקהלה שלנו נמנית בין המקהלות האחרונות בצרפת שלוקחות חלק פעיל במהלך התפילות בשבתות (ערב שבת ושבת בבוקר) ובחגים בלווי חזן מקצועי קבוע: יצחק ווקנין בבית כנסת המרכזי – בית כנסת של שלום – " -" la Synagogue de la Paix בשטראסבורג, צרפת.

כך אנחנו ממשיכים את המסורת ארוכת שנים של חזנות לפי המנהג האשכנזי ובמיוחד לפי המנהג של חבל אלזס  (מזרח צרפת , גבול גרמניה) ומשמרים את השירים של חבל הריין.

אנחנו גם משתתפים באירועים מיוחדים המתקיימים בבית הכנסת כגון תפילות מיוחדות באירועים רשמיים ובחתונות בליווי תזמורת.

עם שנים של אימון ועשייה, אנחנו הרחבנו את הרפרטואר עם שירים של חזנות עדות המזרח -יהדות צפון אפריקה, שירים  של חזנות יהודי- ברוק ,מדרום צרפת Contat Venaissin, מוזיקה ממסורת מזרח אירופית (ביידיש ובעברית) וגם שירים עממים ישראלים.

העבודה הקשה מאפשרת לנו לשיר עם חזנים גדולים כגון אדולף אטיאס, נחמה אסטרונגו, רפאל מילר, ישראל רנד, משה שטרן, גרגורי יקרזון בפסטיבלים שונים: יום המוזיקה הצרפתי, אירועי ימי המוזיקה והמסורת היהודית בצרפת ומחוצה לה (גרמניה, שוויץ, לוקסמבורג וישראל).

אודות לכך מועצת אירופה העניקה למקהלה פרס -   European Choir Price (פרס המקהלה האירופית) ב-2008.

המקהלה נבחרה להשתתף עם שישה הרכבים נוספים מירושלים, פריז, ג'והנסבורג, ורשה וברלין בפסטיבל השני ע"ש לואיס לוונדובסקי בדצמבר 2012.